Relikwie I Polskich Misjonarzy Męczenników przybyły do Rychtala

W sobotę i w niedzielę odpustową MB Szkaplerznej 16 i 17 lipca 2016r. gościliśmy w naszej wspólnocie parafialnej Franciszkanów z Krakowa, Brata Jana Hruszowca i Ojca Piotra Stanisławczyka, którzy przybliżyli nam postacie pierwszych błogosławionych polskich misjonarzy-męczenników bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, zamordowanych w Peru 9.08.1991 a wyniesionych na ołtarze 5.XII.2015 r. Po każdej Mszy była możliwość uczczenia relikwii 1 stopnia Męczenników, a przy wyjściu z kościoła każdy mógł otrzymać dla siebie i dla swojej rodziny relikwie drugiego stopnia, czyli cząstki ich ubrań. Wielu parafian składało dobrowolnie ofiary pieniężne na misje franciszkańskie, jako podziękowanie za słowo Boże i otrzymane relikwie. Wiele osób nabywało też różańce z relikwiami drugiego stopnia męczenników oraz książki, filmy i obrazki. Jak podkreślał Ojciec Piotr podczas kazań, błogosławieni Michał i Zbigniew są wspaniałymi orędownikami w modlitewnej krucjacie ludzi wierzących przeciwko terroryzmowi, wobec którego nie ugięli się błogosławieni męczennicy z Pariacoto.

22 czerwca 2018