RYCHTAL I JEGO MIESZKAŃCY NA STARYCH FOTOGRAFIACH

Na fotografii widoczny sztandar Towarzystwa Gimnastycznego Sokół Rychtal i data powstania 1924r. Zdjęcie wykonano przy budynku obok dzisiejszego GOK.

Fotografia wykonana po zawodach strzeleckich. Na foto: członkowie Towarzystwa Gimnastycznego Sokół Rychtal, Strażnicy graniczni i miejscowe władze. Lata 30-te XX wieku.

Rychtal już przed II wojną światową miał swoje cheerleaderki :) Zdjęcie przedstawia dziewczęta z Towarzystwa Gimnastycznego Sokół Rychtal ok. 1933r.

Polscy pogranicznicy stacjonujący w Rychtalu podczas parady z okazji święta 3 Maja prawdopodobnie w 1934r.

Dawna Willa Heyder należąca do Josepha Heydera - właściciela browaru na Zawadzie.

Dzieci ze szkoły powszechnej wraz z dyrektorem Perlitiusem i nauczycielami. Rynek w Rychtalu w 1935r.

Józef Jański wraz z harcerzami z Rychtala.

Józef Jański.

Rodzina Jańskich: Maria, obok Helena, z lewej Józef, S. Agnieszka „Immakulata”. Stoją: Ludwik-kleryk zamordowany przez Niemców w Dachau i Stefan żołnierz Września 39r.

Bracia Józef i Stefan Jańscy walczą ze sobą na śnieżki a pośrodku gęś.

Niemiecki czołg Panther z formacji s.Pz.Abt. 501, uszkodzony podczas walk pomiędzy 19 a 21.01.1945r. przed nieistniejącym już domem na przeciwko budynku poczty.

Powitanie Arcybiskupa Mętropolity poznańskiego Walentego Dymka na rozpoczęcie wizytacji parafii w 1946r.

Mieszkańcy Rychtala na fotografii po 1945r.

Rychtalscy harcerze w pierwszych latach po II wojnie światowej.

Uczniowie klasy 5 szkoły podstawowej w 1952r. wraz z kierownikiem Julianem Gajewskim ( siedzący ) oraz nauczycielem fizyki Teodorem Krzakiem.

Probostwo w Rychtalu w 1960r.

Prace społeczne przy budowie kanalizacji. Od lewej: Jan Pacholik, Bronisław Szczepaniak, Alfons Dymalski, Jan Bajzert, Józef Skałecki.

Trzy poniższe fotografie przedstawiają akcję oddawania płodów rolnych w nieznanym roku po II Wojnie Światowej. Wydarzenie ma miejsce na placu przed tzw. "Zbożowcem" w Rychtalu przy ul. Kasztanowej. Na banerach trzymanych przez pracowników okolicznych spółdzielni widnieją napisy: " ODDAJEMY DOBROWOLNIE NADWYŻKĘ ZBOŻA", "ZRZESZENIE UPRAWY ZIEMI IM. I MAJA W KRZYŻOWNIKACH", "POKÓJ", SPÓŁDZIELNIA PROSZOW ODSTAWIA CHLEB DLA ŚWIATA PRACY", STOGNIEWICE - ODSTAWIAMY NADWYŻKĘ ZBOŻA".

Autobus " Ogórek" na rychtalskim Rynku. Rok nieznany.

Przystanek autobusowy PKS i kiosk na Rynku w Rychtalu. Rok nieznany.