Rychtal i jego mieszkańcy na starych fotografiach

Rychtalscy harcerze w pierwszych latach po II wojnie światowej

Fotografia wykonana po zawodach strzeleckich. Na foto: Rychtalski Strzelec, Strażnicy graniczni i miejscowe władze. Lata 30-te. Warto zauważyć, że tabliczka z lewej strony wejścia do ratusza informuje, że w budynku Ratusza mieści się również posterunek Policji.

Unikalne zdjęcie zrobione latem 1945r. z niemieckim czołgiem Panther z formacji s.Pz.Abt. 501, uszkodzonym podczas walk z wojskami sowieckimi przed nieistniejącym już domem na przeciwko budynku poczty pomiędzy 19 a 21 styczniem 1945r.

Rychtal już przed II wojną światową miał swoje  cheerleaderki :) Zdjęcie przedstawia dziewczęta z Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego Sokół Oddział w Rychtalu ok. 1933r.

Dzieci ze szkoły powszechnej wraz z dyrektorem Perlitiusem i nauczycielami. Rynek w Rychtalu w 1935r.

Przedszkole w Rychtalu prowadzone przez Siostry Elżbietank w 1947r.

Probostwo w Rychtalu w 1960 roku

Polscy pogranicznicy stacjonujący w Rychtalu podczas parady z okazji święta 3 Maja prawdopodobnie w 1934r.

Rychtalski dworzec kolejowy w 1991 roku

Powitanie Arcybiskupa Mętropolity poznańskiego Walentego Dymka na rozpoczęcie wizytacji parafii w 1946r. przez Wójta Stanisława Wróblewskiego. Księża od lewej: Ks. Roman Ziembiewicz - proboszcz parafii Rychtal, Ks. kanonik dziekan Zbigniew Wroniewicz - proboszcz parafii Trębaczów i Domasłów, Ks. Antoni Serwatka? - wikariusz w Trębaczowie i Domasłowie, Ks. N. N.

Mieszkańcy Rychtala na fotografii po 1945r.

Rychtal rok 1952. Uczniowie klasy 5 szkoły podstawowej wraz z kierownikiem Julianem Gajewskim ( siedzący ) oraz nauczycielem fizyki Teodorem Krzakiem ( z prawej ) przed budynkiem dzisiejszego gimnazjum.

czwartek,
23 maja 2019