Ważne !

W związku z  dekretem Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczącym przetwarzania danych osobowych w Kościele katolickim po wejściu w państwach Unii Europejskiej Rozporządzenia o ochronie danych osobowych, obowiązuje zasada, że wszystkie dokumenty w kancelarii parafialnej  wydawane mogą być jedynie osobie, której dotyczą lub osobie posiadającej pisemne upoważnienie z danymi dowodów osobistych obu osób i podpisem osoby upoważniającej.

Wykaz dokumentów potrzebnych
do Sakramentów świętych i katolickiego pogrzebu

CHRZEST

• akt urodzenia dziecka (odpis),
  • wyciąg z aktu ślubu kościelnego rodziców,
  • dane o rodzicach chrzestnych (imiona, nazwiska),
  • zaświadczenia z parafii zamieszkania rodziców chrzestnych o praktykowaniu wiary.

BIERZMOWANIE

• metryka chrztu,
  • zaświadczenie o uczestnictwie w katechezie szkolnej lub ostatnie świadectwo katechizacji,
  • w przypadku osób starszych – świadectwo ukończenia katechizacji szkolnej

1-sza KOMUNIA ŚWIĘTA

• metryka chrztu dziecka.

MAŁŻEŃSTWO

• aktualne, tj. z datą do 3. miesięcy wstecz, metryki chrztu,
  • dowody osobiste,
  • ostatnie świadectwo katechizacji,
  • świadectwo bierzmowania,
  • zaświadczenie o uczestnictwie w katechezie przedmałżeńskiej,
  • zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego (niezbędne gdy małżonkowie chcą, aby ślub kościelny pociągał za sobą również skutki cywilno-prawne - tzw. ślub konkordatowy) lub akt ślubu, jeśli wcześniej zawarto związek cywilny.

POGRZEB   KATOLICKI

• akt zgonu,
  • zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku (Komunii świętej), jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu (wystawia je kapelan szpitala).

22 czerwca 2018