Ogłoszenia Duszpasterskie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1.     Nabożeństwa majowe w kościele bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej, w Darnowcu i na Osiedlu Namysłowskim o godz. 19.00.

2.     W najbliższy czwartek 26 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Zwracam się do mieszkańców kolejnych ulic o przygotowanie ołtarzy procesyjnych a mieszkańców Darnowca o przywiezienie brzózek do dekoracji ulic. O przygotowanie ołtarza na schodach Banku Spółdzielczego proszę mieszkańców ulic Akacjowej, Jesionowej i Lipowej, ołtarza przy ulicy Strumykowej mieszkańców ulicy Ogrodowej, ołtarza na placu przy ulicy Okólnej mieszkańców Bloków nr 1 i 2, a ołtarza głównego na schodach Urzędu Gminy mieszkańców ulic Słonecznej, Kolejowej, N. Osiedla i Polnej.

3.     Bardzo proszę aby w środę o godzinie 17.00 po jednym mężczyźnie z każdej grupy osób przygotowujących ołtarz procesyjny przyszło pod parafialny budynek gospodarczy przy ul. Ogrodowej, by pomóc w załadunku podestów do ołtarzy.

4.     Do udziału w procesji zapraszam wszystkich mieszkańców a zwłaszcza Żywy Różaniec, asystę, ministrantów, lektorów, dziewczynki sypiące kwiatki oraz druhów strażaków do niesienia baldachimu i zabezpieczenia trasy procesji.

5.     W najbliższe dwa piątki nie ma postu od pokarmów mięsnych z racji Oktawy Bożego Ciała i Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6.     Procesje eucharystyczne w Oktawie Bożego Ciała codziennie na zakończenie wieczornej Mszy Świętej.

7.     Schola FIO zaprasza na wspólną wycieczkę, która odbędzie się w dniach od 25 do 27 czerwca. Trasa wycieczki to Adrspach Skalne Miasto – Praga - Kutna Hora. Wśród atrakcji: Spływ wieloosobowymi tratwami w Skalnym Miasteczku, zwiedzanie Pragi oraz m.in. Kaplicy czaszek w Kutnej Horze. Cena uczestnictwa to 450 zł. dla osoby dorosłej i 425 zł. dla dziecka. Liczba miejsc jest ograniczona. Bliższych informacji udzielają opiekunowie Scholi.

niedziela,
29 maja 2016