OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

1.     Parafia Krzyżowniki zaprasza nas w dniu dzisiejszym o godz. 14.00 pod kapliczkę św. Jadwigi Śląskiej na Zgorzelcu.

2.     Po Mszach Świętych przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar na Papieski Fundusz Stypendialny wspierający finansowo zdolną młodzież z ubogich rodzin.

3.     Dziękuję Pani, która już tradycyjnie z własnej hodowli ofiarowała piękne kwiaty na wszystkie ołtarze. Bóg zapłać.

4.     Zakończyły się prace na naszym cmentarzu parafialnym, polegające na wymianie nawierzchni wszystkich alejek bocznych oraz przedłużeniu chodników na końcu cmentarza. Pozostały jeszcze prace porządkowe. Inwestycja ta jest darem Państwa Magdaleny i Sławomira Pegzów ze Zgorzelca dla mieszkańców Rychtala. Bóg zapłać.

5.     Można składać na wymienianki jednorazowe i roczne. Kartki na wymienianki wyłożyłem na ołtarzach bocznych.

6.     W wieży kościoła można nabywać kalendarze z Rychtala na przyszły rok w cenie 20 zł.

8.     W najbliższą niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny. W naszej parafii będziemy przeżywać go w łączności z Wyższym Seminarium Duchownym naszej diecezji, gdyż podczas Mszy Świętych będziemy gościć jednego z alumnów naszego seminarium. Po Mszach będzie on zbierał przed kościołem ofiary, które zostaną przeznaczone na dzieło powołań naszej diecezji.

wtorek,
16 października 2018