OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

1.   Pragnę podziękować organiście Michałowi Stasiakowi za bezinteresowne uszycie do naszego kościoła dwóch kolejnych ornatów – fioletowego, który używałem podczas liturgii wielkopiątkowej i białego z Barankiem Paschalnym. Dziękuję też za czerwone stuły, które zakłada się na krzyże w kościele w Okresie Wielkanocnym.

2.    W niedzielę 26 kwietnia czyli za dwa tygodnie przybędzie do Rychtala delegacja miasta Rypina w Diecezji Płockiej na czele z Burmistrzem i Proboszczem, by podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 otrzymać od naszej Parafii relikwie drugiego stopnia Św. Jana Chrzciciela. Relikwiami tymi będzie kawałek materiału dotknięty do relikwii  znajdujących się w naszym kościele. 14 lutego tego roku otrzymałem pismo Ks. Prałata Tadeusza Zabornego w którym pisze:

Św. Jan Chrzciciel od roku 2010 jest Patronem naszego miasta Rypin. Jako Proboszcz Parafii Farnej Św. Trójcy w Rypinie uprzejmie zwracam się z prośbą, w imieniu Parafii i władz Miasta do Księdza Proboszcza o podarowanie nam relikwii drugiego stopnia Św. Jana Chrzciciela. Posiadanie relikwii Patrona miasta będzie zobowiązaniem do podjęcia trudu budowania ładu moralnego i społecznego w naszym mieście i okolicy. I dopisek odręczny: Z całego serca popieram prośbę Ks. Prałata Tadeusza Zabornego Proboszcza Parafii Św. Trójcy w Rypinie. Piotr Libera – Biskup Płocki.

Podczas Mszy Świętej kazanie wygłosi Ksiądz Gość a po Komunii Świętej wręczę specjalny relikwiarz Burmistrzowi miasta Rypin. Dzięki życzliwości Państwa Brus po Mszy Św. ugoszczę przybyłą delegację obiadem.

3.    Za modlitwę różańcową dziękuję Róży Mężczyzn i proszę o kontynuowanie modlitwy, z wyjątkiem poniedziałku Różę 1.

niedziela,
19 kwietnia 2015