17.03.2024r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 2024.

1.   Od jutra do środy będziemy przeżywać w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. O ich przeprowadzenie poprosiłem bardzo dobrego kaznodzieję ks. Rafała Siwka z którym pracowałem w Katedrze przed przyjściem do Rychtala. Przez 11 lat ksiądz Rafał pracował potem w Irlandii a obecnie jest wikariuszem w Parafii Matki Bożej Różańcowej przy ul. Poznańskiej w Kępnie. Może dla niektórych z nas, zwłaszcza zapracowanych, te rekolekcje będą okazją do zatrzymania się na chwilę w pędzie życia i dobrą duchową strawą, której często brakuje nam na co dzień. Tradycyjnie ofiary zbierane na tacę w tych dniach będą przeznaczone dla księdza rekolekcjonisty, który poprowadzi też do południa rekolekcje dla uczniów naszej szkoły.

2.   We wtorek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP i Opiekuna Zbawiciela.

3.   W środę o godz. 19.00 będzie w naszym kościele spowiedź wielkopostna z udziałem księży z dekanatu. Zapraszam.

4.   W piątek o godzinie 17.30 zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej a w niedzielę o godzinie 17.30 na ostatnie Gorzkie Żale z nauką pasyjną.

5.   W niedzielę za tydzień przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Podczas wszystkich Mszy Świętych odbędzie się święcenie palm wielkanocnych.

6.   Dziękuję Państwu za ofiary składane na daninę diecezjalną, kwiaty i wykonanie Grobu Pańskiego.

7.   Za prowadzenie modlitwy różańcowej dziękuję Róży 7. O dalszą modlitwę z wyjątkiem piątku proszę Różę 8.

8.   Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rychtalu od 18 marca 2024r. do 28 marca 2024r. przyjmuje wnioski do Pomocy Żywnościowej (dary żywnościowe). Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z GOPS w Rychtalu. Więcej informacji na stronie Urzędu Miejskiego Gminy Rychtal.

Wycieczka samolotem z Wrocławia do Czarnogóry od poniedziałku 24 do czwartku 27 czerwca 2024r.

(Na Dowód Osobisty)

Całkowity koszt od osoby wynosi 1980 zł + 100 euro

( Cena zawiera bilet lotniczy oraz koszt transferu na lotnisko we Wrocławiu oraz powrót z lotniska do Rychtala )

1. dzień: Spotkanie na lotnisku we Wrocławiu o godzinie 03.15, przylot do Podgoricy, stolicy Czarnogóry, przejazd  do jednego z najstarszych drzew oliwnych na świecie (ponad 2000 lat), które mimo wieku wciąż owocuje, wysłuchanie opowieści przewodnika o jego historii i roli, którą odgrywało w dawnej społeczności. Następnie przejazd do Starego Baru, niegdyś jednego z najpotężniejszych miast na wybrzeżu Adriatyku, które przetrwało narodowowyzwoleńcze walki i potężne trzęsienie ziemi w formie majestatycznych ruin. Spacer z przewodnikiem po dawnych uliczkach, kościołach, łaźniach.... Następnie przejdziemy do gaju oliwnego, w którym wysłuchamy wykładu na temat sposobu wyrobu oliwy i jej właściwości, a także codziennego życia w Czarnogórze, degustacja specjałów lokalnej kuchni. Po pikniku przejazd do Dobrej Vody, turystycznej miejscowości wypoczynkowej, która znana jest z czystej wody i zdrowego klimatu, co zawdzięcza swojemu położeniu na zboczach gór, zakwaterowanie w apartamentach Lotos (www.apartmanilotos.com), położonych około 500m od malowniczej plaży „Wielki Piasek”, czas wolny, który można wykorzystać na plażowanie, wypoczynek przy basenie lub odkrywanie uroków okolicy obiadokolacja, nocleg

2. dzień: śniadanie czas wolny, obiadokolacja, nocleg

3. dzień: śniadanie, wyjazd do Tivatu, spacer po Porcie Montenegro, nowoczesnej przystani jachtowej, gdzie wypoczywają celebryci z całego świata. W Tivacie wypłyniemy w rejs po Zatoce Kotorskiej, jedynym fiordzie na południu Europy. Podczas rejsu wsłuchamy się w historię zatoki, podziwiać będziemy malownicze zbocza gór i kamienne miasteczka znajdujące się na jej brzegach, a także odwiedzimy sztuczną wysepkę zbudowaną w XV wieku na pamiątkę ukazania się w tym miejscu Matki Boskiej dwóm rybakom. Rejs zakończymy w Kotorze, perle czarnogórskiego wybrzeża, gdzie jak nigdzie indziej w Czarnogórze poczujemy silne wpływy weneckie, zwiedzanie z przewodnikiem szczelnie otoczonego murami Starego Miasta wpisanego na światową listę dziedzictwa UNESCO, czas wolny, który można wykorzystać na posiłek lub spacer średniowiecznymi uliczkami, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

4. dzień: śniadanie, wykwaterowanie, transfer na lotnisko w Podgoricy, przylot do Wrocławia o godzinie 14.50.

CENA ZAWIERA:

• transfery autokarem, opłaty drogowe, parkingi

• opiekę pilotki na całej trasie

• ubezpieczenie KL i NNW

• zakwaterowanie:

- 3 noclegi w apartamentach z łazienkami, klimatyzacją, telewizją w Czarnogórze

• wyżywienie:

- 3x śniadanie

- 3x obiadokolacja

• Piknik Oliwny z degustacją lokalnych wyrobów

• bilety wstępu (Stary Bar, Stara Oliwka, Kotorskie Stare Miasto, Kościół na Wodzie)

• lokalnych przewodników

• rejs statkiem po Zatoce Kotorskiej

• system słuchawkowTFG, TFP

* dojazd na lotnisko we Wrocławiu i powrót do Rychtala

Cena biletu lotniczego wynosi 1100 zł z pierwszeństwem wejścia na pokład, małym bagażem podręcznym ( wymiary: 40 x 30 x 20 cm) i 10 kg walizką (wymiary:  55 x 40 x 23 cm).