Msze Święte w lipcu odprawiane są w budynku Gminnego Ośrodka Kultury

Codzienne o godz. 18.00

Niedzielne o godz. 8.00, 11.00, 16.00, 18.00

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ NMP Z GÓRY KARMEL

1.    W dniu dzisiejszym przeżywamy uroczystość odpustową NMP z Góry Karmel czyli Szkaplerznej. Sumę odpustową w Rynku o godzinie 12.00 odprawi o. Paweł Szymala z Turcji. Po zakończeniu Mszy Świętej odbędzie się uroczyste przekazanie i poświęcenie nowego wozu strażackiego dla OSP  Rychtal.

2.    Ustaliłem terminy Mszy Św. pogrzebowych za św. pam. Dobrosławy Małeckiej, Leszka Raszewskiego, Józefa Maryniaka, Anzelma Gościa, Józefa Szuberta, Andrzeja Butzka, Jana Bajzerta, Józefa Wiercińskiego, Henryka Gabora, Małgorzatę Gabor, Teresę Gawrońską, Antoniego Górę, Helenę Barczok, Marka Niedźwiedzkiego i Kazimierę Kijak. Bardzo proszę bliskich tych zmarłych o odebranie w zakrystii spisu Mszy Św. oraz poinformowanie ofiarodawców o dniach w których ich Msze będą odprawione.

3.    Można dokonywać rezerwacji Mszy Św. na przyszły rok, chociaż z powodu tak wielu intencji pogrzebowych, do których odprawienia jestem zobowiązany, wiele terminów zostało już zajętych.

4.    W przyszłą sobotę i niedzielę na zakończenie każdej Mszy Świętej odmówię modlitwę do św. Krzysztofa – Patrona kierowców, a po błogosławieństwie przejdę na plac na przeciw GOK i poświęcę czekające tam pojazdy. Proszę by osoby chcące poświęcić swój samochód czy jednoślad stanęły przy nim.

sobota,
22 lipca 2017