Ogłoszenia Duszpasterskie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

1.    W dniu dzisiejszym po Mszach Świętych na prośbę Papieża Franciszka przeprowadzamy zbiórkę ofiar na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

2.    W najbliższy wtorek o godzinie 16.00 odbędzie się próba liturgiczna dzieci pierwszokomunijnych. Po jej zakończeniu dzieci otrzymają świece, różańce i modlitewniki.

3.    W minionym tygodniu zakupiłem wykonane z kutego metalu naczynie z którego przez cały rok pod chórem będzie można pobierać wodę święconą. Zostało ono wykonane przez artystę kowala z Tarnowa. Jego koszt, czyli 1859 zł.  pokryła jedna z rodzin z Rychtala, której z tego miejsca chcę bardzo podziękować za ten dar. Będzie on piękną pamiątką  Jubileuszu 1050 – lecia chrztu Polski  w naszym kościele.

4.    W niedzielę za tydzień o godzinie 11.00 odbędzie się Msza Święta na cmentarzu w Rychtalu w intencji spoczywających tam zmarłych. W przypadku bardzo złej pogody Msza będzie w kościele.

5.    Za modlitwę przed Mszami Świętymi dziękuję Róży 8. O kontynuowanie modlitwy proszę Różę 9 czyli młodzieżową.

sobota,
30 kwietnia 2016

Sobota. Dzien powszedni albo wspomnienie sw. Piusa V, papieza.