Ogłoszenia Duszpasterskie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ MATKI BOŻEJ SZKAPLERZNEJ 2016

1.  W dniu wczorajszym została poświęcona kapliczka na drzewie, które znajduje się w linii budowanego parkanu od strony ul. Ogrodowej. Kapliczkę wykonał artysta kowal Leszek Dziedzic z Kępna. Pragnę serdecznie podziękować dwom paniom, które złożyły ofiary 500 i 1000 zł. na zakup figurki Matki Bożej i wykonanie kapliczki.

2.     Zakończyły się prace remontowe północnej i zachodniej strony dachu wieży kościoła, polegające na wymianie części konstrukcji drewnianej i całej blachy, wykonywane przez Firmę pana Tomasza Góry. Szczegóły dotyczące kosztów podam po dokonaniu rozliczenia.

3.  Bardzo dziękuję właścicielom Firmy meblowej z Piotrówki za bezinteresowne udostępnienie traktora z dołączonymi do niego szczotkami wirnikowymi do sprzątania chodników. Urządzeniem tym została wyczyszczona z zanieczyszczeń i mchu kostka granitowa wokół kościoła. Koszt pracy to 100 zł.

4.    Po Mszy Świętej będzie możliwość uczczenia relikwii 1 stopnia bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, a w wieży kościoła każdy będzie mógł otrzymać dla siebie i dla swojej rodziny relikwie drugiego stopnia, czyli cząstki ich ubrań. Tam, jak również u ministrantów przed kościołem można złożyć ofiarę na misje franciszkańskie, jako podziękowanie za słowo Boże i otrzymane relikwie. W wieży można nabyć też materiały drukowane związane z męczennikami, książki, filmy, obrazki, oraz różańce z relikwiami męczenników.

5.    W niedzielę za tydzień podczas Mszy Św. o godz. 11.00 będziemy modlić się w intencji kierowców naszej Parafii a po jej zakończeniu odbędzie się poświęcenie pojazdów z okazji wspomnienia Św. Krzysztofa. Proszę by jak co roku samochody podjeżdżały pod bramę od strony Rynku.

6.     Za prowadzenie modlitwy różańcowej dziękuję Róży 2 i proszę o jej kontynuowanie Różę 3.

poniedziałek,
25 lipca 2016