OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ MĘCZEŃSTWA ŚW. JANA CHRZCICIELA

1.    W dniu dzisiejszym przeżywamy w naszej Parafii uroczystość odpustową Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Sumę odpustową połączoną z gminnym dziękczynieniem za zebrane plony ziemi o godz. 12.00 odprawi Ojciec Augustyn ze Zgromadzenia Ojców Franciszkanów ze Wschowej. Po uroczystości w kościele organizatorzy Dożynek zapraszają wszystkich mieszkańców i gości na festyn dożynkowy przy hali sportowej .

2.    Po raz pierwszy w blisko 700 - letniej historii udało się wydać plan Rychtala z zaznaczonymi ulicami, numerami domów, najważniejszymi instytucjami a na odwrocie historią i kalendarium oraz najważniejszymi telefonami i zdjęciami miejscowości. Plan jest składany jak mapa, na świetnym papierze i ma wymiary 70 x 50 cm. Można go nabywać  w wieży  kościoła. Cena 7 zł.

3.    W czwartek rozpoczyna się rok szkolny i katechetyczny. Zapraszam serdecznie wszystkie dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i pracowników naszych szkół i przedszkola na Mszę Świętą o godzinie 8.00. Ponieważ w tym dniu wieczorem muszę odprawić Mszę w Ostrowie z okazji 80 tych urodzin nie będzie u nas już Mszy wieczornej a wyznaczona na ten dzień Msza  za św. pam. Zofię Kasprzak będzie dwa dni wcześniej, we wtorek o godz. 18.30. Za tę zmianę ofiarodawców i rodzinę serdecznie przepraszam.

4.    W piątek przypada I piątek września. Objazd chorych i starszych z Komunią Św. od godziny 8.00 rano. Adoracja parafialna i Spowiedź Św. dla wszystkich od godziny 17.00.

5.    Za prowadzenie modlitwy różańcowej dziękuję Róży 8 i proszę o jej kontynuowanie Różę 10.

poniedziałek,
29 sierpnia 2016