OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU 2014r.

1.     W tym tygodniu z powodu Spowiedzi w naszym Dekanacie, które rozpoczynają się o godz. 18.00,  Msze Święte roratnie w naszym kościele od poniedziałku do piątku będą o godzinie 17.00. Spowiedź adwentowa w naszej Parafii odbędzie się w najbliższą środę od godziny 18.00 do 19.30. Bardzo proszę o skorzystanie z tego terminu wszystkich, którym czas na to pozwoli.

2.     W poniedziałek udałem się wraz z Panem Wójtem i Panią Skarbnik z Urzędu Gminy do Poznania – do Urzędu Marszałkowskiego, by podpisać umowę na dofinansowanie w wysokości 25 tys. zł. wydawnictwa pt. Album Rychtala, które ukaże się nakładem naszej Parafii na początku nowego roku. Książka w dużym formacie A4 zawierać będzie tekst mówiący o historii Rychtala, jego mieszkańcach, okolicznej przyrodzie, historii kościoła, poezji oraz 96 fotografii ze wszystkich ulic. Mam wielką wdzięczność do pracowników naszej Gminy za napisanie mi profesjonalnego wniosku o wsparcie unijne tego wydawnictwa, dzięki czemu projekt okazał się konkurencyjny dla wielu innych starających się o podobną dotację. Bóg zapłać.

3.     Od piątku relikwiarz Św. Jana Chrzciciela w głównym ołtarzu otrzymał  nową obudowę, którą na moją prośbę wykonał  pan Leszek Dziedzic z Kępna, specjalizujący się w kowalstwie artystycznym.  Moją intencją było wyeksponowanie i lepsze zabezpieczenie tak cennej relikwii.  Koszt wykonania obudowy to 1400 zł. Chciałbym podziękować dwom rodzinom spoza naszej Parafii, które na ten cel wpłaciły na  konto w Banku Spółdzielczym po 100 zł.

4.      Przed kościołem można nabywać opłatki wigilijne za dowolną ofiarą. Nadal mamy kalendarze z Rychtala na przyszły rok.

5.     Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę produktów  przeznaczonych na święta dla najuboższych rodzin. Wszystko przekażemy do centrali Caritas, która jest organizatorem akcji. Bóg zapłać.

6.     Dziękuję za ofiarę 100 zł. złożoną na moje ręce w tym tygodniu a przeznaczoną na nasze prace. Bóg zapłać.

7.     Za modlitwę różańcową dziękuję dziewczętom z Róży młodzieżowej  i proszę o kontynuowanie modlitwy Różę 10.

sobota,
20 grudnia 2014

Tydzień modlitw o życie chrześcijańskie rodzin

Imieniny:
Dominika, Bogumiła