1.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ MĘCZEŃSTWA ŚW. JANA CHRZCICIELA

1.    W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Odpustową Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela połączoną z gminnym dziękczynieniem za zebrane plony ziemi. Sumę odpustowo – dożynkową o godz. 12.15 będzie sprawował i kazanie wygłosi Ks. dr Ryszard Kempiak z Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Po Uroczystości w kościele organizatorzy Dożynek zapraszają wszystkich mieszkańców i gości na festyn dożynkowy na boisku sportowym w Rychtalu. Początek o godzinie 13.30.

2.    W dniu jutrzejszym rozpoczyna się rok szkolny i katechetyczny. Msza Święta w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej i Gimnazjum o godzinie 8.00.

3.    W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca września. Objazd chorych i starszych z Komunią Św. od godz. 8.00. Adoracja parafialna i Spowiedź Św. od godz. 17.00.

4.    W niedzielę za tydzień po Mszy Św. wieczornej odbędzie się w kościele spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Obecność na spotkaniu jest obowiązkowa.

5.    Od przyszłej soboty będzie można nabywać przed kościołem Kalendarz - Rychtal w malarstwie na rok 2015. Kalendarz zawiera 16 fotografii obrazów namalowanych w Rychtalu podczas czerwcowego pleneru malarskiego Stowarzyszenia Plastyków Amatorów Powiatu Kępińskiego. Cena kalendarza to 17 zł. Mam nadzieję, że  kalendarz na przyszły rok, chociaż złotówkę droższy niż rok temu będzie chętnie nabywany przez mieszkańców i sympatyków Rychtala.

6.    O  modlitwę różańcową przed Mszami Świętymi proszę Różę Męską. Dziękuję Róży 12, która poprowadziła różaniec w minionym tygodniu.

poniedziałek,
01 września 2014