2.  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2015r.

1.      W głównych drzwiach kościoła zostały zamontowane w piątek nowe kraty, wykonane przez kowala Pana Leszka Dziedzica. Całkowity koszt tej inwestycji to 5 tys. 500 zł.

2.      W miniony czwartek wysłałem do konserwatora zabytków opinię dendrologiczną dotyczącą złego stanu trzech drzew na placu przykościelnym od strony ul. Ogrodowej oraz wynikające z tego tytułu zagrożenia. Opinię tę wykonał  Rzeczoznawca Pan inż. Michał Ławrowski. Koszt opini to 500 zł.

3.      Dnia 18 stycznia 2015 r. w Sanktuarium Maryjnym na Pólku pod Bralinem odbyło się ogłoszenie wyników III edycji Międzygminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek oraz Koncert Galowy, na którym wystąpili laureaci Festiwalu. W zmaganiach uczestniczyli uczniowie 17 szkół podstawowych z terenu powiatu kępińskiego. Uczestnicy prezentowali się w dwóch grupach wiekowych – uczniowie klas I – III oraz uczniowie klas IV-VI. W grupie wiekowej uczniów klas I – III w kategorii soliści I miejsce zajął Kamil Kowalski. W grupie wiekowej uczniów klas IV – VI w kategorii soliści II miejsce zajęła Hanna Talar – oboje z naszej Scholii. Wspierała ich opiekun – Pani Marlena Opac. W grupie wiekowej uczniów klas IV – VI w kategorii duety, zespoły i chóry I miejsce zdobyła nasza Schola FIO pod kierunkiem Pani Marleny Opac i Pana Tomasza Talara. Serdecznie gratuluję !

4.      Za modlitwę różańcową dziękuję Róży 2  i proszę o kontynuowanie modlitwy Różę 3.

Plan kolędy :

Poniedziałek 26 stycznia – ul. Kościelna. Początek  od nr 15.

Wtorek 27 stycznia – Nie ma kolędy.

Środa 28 stycznia – ul. Namysłowska od nr 1 do nr 14.

Czwartek 29 stycznia – ul. Namysłowska od nr 15 do nr 21.

Piątek 30 stycznia – ul. Namysłowska od nr 22 do 35.

Sobota 31 stycznia – ul. Akacjowa od nr 1, ul. Jesionowa od nr 1  i ul. Lipowa od nr 1.

Poniedziałek 2 lutego – Nie ma kolędy.

Wtorek 3 lutego – ul. Zawada od nr 1.

Środa 4 lutego – ul. Wierzbowa od nr 2 do 9 obie strony.

Czwartek 5 lutego – ul. Wierzbowa od nr 38  do końca  obie strony.

Kolęda rozpoczyna się  o godzinie 14.00 a w sobotę o godzinie 9.00.

sobota,
31 stycznia 2015