OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

1.    W dzisiejszą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 11.00 odbędzie się tradycyjne poświęcenie samochodów i innych pojazdów przed bramą wjazdową na plac przykościelny.

2.    Pragnę podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie Uroczystości odpustowej Matki Bożej Szkaplerznej w naszym kościele. Dziękuję pani Anicie Gabor za piękne dekoracje kwiatowe i posprzątanie kościoła, paniom i panom z Żywego Różańca za asystę ze świecami i sztandarami, Oli Łakomej i Michałowi Stasiakowi za oprawę muzyczną Mszy Św. i procesji, Druhom Strażakom za niesienie baldachimu. Dziękuję ministrantom, dziewczętom z asysty, dziewczynkom sypiącym kwiatki pod kierunkiem pani Wiesławy Ptak. Bardzo dziękuję pani, która bezinteresownie w swoim lokalu przygotowała obiad na plebanię, dziękuję paniom kucharkom. Dziękuję rodzinie, która ofiarowała ze swojego sklepu produkty masarskie.

3.    Za dwa tygodnie w niedzielę 10 sierpnia ok. godziny 17.00 przybędzie do naszej Parafii Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna na Jasną Górę. Otwórzmy jak co roku nasze domy i serca na przyjęcie pielgrzymów.

4.    W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca sierpnia. Objazd chorych i starszych z Komunią Świętą od godz. 8.00, adoracja parafialna i Spowiedź Św. od godziny 17.00.

5.    Za modlitwę różańcową przed Mszami Świętymi dziękuję Róży 7 i proszę o kontynuowanie modlitwy Różę 8.

6.    Osoby zbierające wśród mieszkańców pieniądze na pogrzeb św. pam. Ryszarda Dydaka „Krecika” , pragną poinformować za moim pośrednictwem, iż po opłaceniu firmy pogrzebowej z Kępna, grabarza i organisty pozostało jeszcze 2040 zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na pomnik na jego grobie.  Ze swej strony chcę podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego pochowania św. pam. Ryszarda.

sobota,
02 sierpnia 2014