Ogłoszenia Duszpasterskie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ.

1.    W najbliższą środę przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msza Święta w naszym kościele o godz. 18.00.

2.  W niedzielę za tydzień będziemy przeżywać w naszej wspólnocie uroczystość odpustową Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela. Sumę odpustową o godzinie 12.15 sprawować będzie Ks. Janusz Małuszek Proboszcz Parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej we Wronkach. Do udziału w uroczystości zaprosiłem przedstawicieli Polskiego Związku Kawalerów Maltańskich, ponieważ w tym roku przypada 130 rocznica utworzenia w Rychtalu szpitala maltańskiego w którym, jak wiemy obecnie mieści się Szkoła Podstawowa. Miały do nas przyjechać również Siostry Elżbietanki, które od początku posługiwały w rychtalskim szpitaliku, jednak właśnie w tym dniu odbywają się bardzo ważne dla Zgromadzenia Uroczystości w których muszą uczestniczyć wszystkie Siostry.

3.  Zwracam się z prośbą do grup duszpasterskich o włączenie się w celebrację Mszy Świętej odpustowej i procesji eucharystycznej. Zapraszam do udziału poczty sztandarowe kościelne i świeckie, Żywy Różaniec, asystę, lektorów i ministrantów oraz dziewczynki sypiące kwiatki. W tym roku naszej uroczystości będzie towarzyszyła wyjątkowa oprawa muzyczna przygotowana przez organistę Michała Stasiaka i uzdolnionych muzycznie mieszkańców Rychtala.

4.  W związku z Odpustem parafialnym Firma Martom z Rychtala przygotowała niespodziankę dla wszystkich dzieci. W ogrodzie przy plebani zostanie ustawiony duży dmuchany zamek z którego bezpłatnie będzie można korzystać od zakończenia Mszy Świętej odpustowej czyli w godzinach od 13.30 do 17.00.

5.    Za prowadzenie różańca przed Mszami Świętymi dziękuję Róży 3. O modlitwę bardzo proszę Różę 4.

niedziela,
30 sierpnia 2015