OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 2015r.

1.     Zapraszam na Nabożeństwa majowe w kościele codziennie bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 18.00. W Darnowcu i na Osiedlu Namysłowskim o godzinie 19.00.

2.     Pragnę podziękować rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za podarowanie do kościoła kompletu 8 nowych  lekcjonarzy mszalnych dla organistów. Ich koszt to 533 zł. Bardzo dziękuję za ten bardzo potrzebny dar.

3.     Dziękuję Pani krawcowej ( prosiła by nie podawać jej nazwiska ), która uszyła obrusy na wszystkie ołtarze naszego kościoła. Zapłaciliśmy jedynie za materiał i aplikacje krzyży maltańskich które wyhaftował Michał Stasiak. Koszt to 540 zł.

4.     W najbliższą środę przypada tzw. adoracja diecezjalna w naszym kościele. Najświętszy Sakrament będzie wystawiony od godziny 16.00 do 18.00.  Zachęcam wszystkich, którym czas pozwoli do udziału w modlitwie w intencji kościoła.

5.     W środę do południa zostaną zamontowane w naszym kościele balaski pomiędzy prezbiterium a nawą, nawiązujące do tych, które możemy oglądać na zdjęciach archiwalnych  na stronie internetowej naszej Parafii.  Balaski są wykonywane w kuźni artysty kowala pana Leszka Dziedzica w Grębaninie. Podczas Mszy Św. zwłaszcza w  ciągu tygodnia będzie można również przyjmować Komunię Świętą  na klęcząco,  chociaż zasadą pozostanie przystępowanie do Komunii w procesji jak dotychczas. Po zamontowaniu balasek wykonane zostaną również przed nimi poduszki do klęczenia.

6.     W niedzielę za tydzień w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00. będziemy modlić się o dobre urodzaje dla naszych rolników i ogrodników oraz o uchronienie plonów od klęsk żywiołowych.

sobota,
23 maja 2015