Menu

Ogłoszenia Duszpasterskie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 

1.     Nabożeństwa majowe w kościele bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej, w Darnowcu i na Osiedlu Namysłowskim o godz. 19.00.

2.     W najbliższy czwartek 26 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Zwracam się do mieszkańców kolejnych ulic o przygotowanie ołtarzy procesyjnych a mieszkańców Darnowca o przywiezienie brzózek do dekoracji ulic. O przygotowanie ołtarza na schodach Banku Spółdzielczego proszę mieszkańców ulic Akacjowej, Jesionowej i Lipowej, ołtarza przy ulicy Strumykowej mieszkańców ulicy Ogrodowej, ołtarza na placu przy ulicy Okólnej mieszkańców Bloków nr 1 i 2, a ołtarza głównego na schodach Urzędu Gminy mieszkańców ulic Słonecznej, Kolejowej, N. Osiedla i Polnej.

3.     Bardzo proszę aby w środę o godzinie 17.00 po jednym mężczyźnie z każdej grupy osób przygotowujących ołtarz procesyjny przyszło pod parafialny budynek gospodarczy przy ul. Ogrodowej, by pomóc w załadunku podestów do ołtarzy.

4.     Do udziału w procesji zapraszam wszystkich mieszkańców a zwłaszcza Żywy Różaniec, asystę, ministrantów, lektorów, dziewczynki sypiące kwiatki oraz druhów strażaków do niesienia baldachimu i zabezpieczenia trasy procesji.

5.     W najbliższe dwa piątki nie ma postu od pokarmów mięsnych z racji Oktawy Bożego Ciała i Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6.     Procesje eucharystyczne w Oktawie Bożego Ciała codziennie na zakończenie wieczornej Mszy Świętej.

 

7.     Schola FIO zaprasza na wspólną wycieczkę, która odbędzie się w dniach od 25 do 27 czerwca. Trasa wycieczki to Adrspach Skalne Miasto – Praga - Kutna Hora. Wśród atrakcji: Spływ wieloosobowymi tratwami w Skalnym Miasteczku, zwiedzanie Pragi oraz m.in. Kaplicy czaszek w Kutnej Horze. Cena uczestnictwa to 450 zł. dla osoby dorosłej i 425 zł. dla dziecka. Liczba miejsc jest ograniczona. Bliższych informacji udzielają opiekunowie Scholi.

Dzisiaj jest

niedziela,
29 maja 2016

(150. dzień roku)

Zegar

Święta

Dziewiata Niedziela zwykla.

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń:
2221887

Wyszukiwanie