OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

1.    Przed tygodniem na przyjęcie w naszej Diecezji młodzieży z innych krajów podczas  Światowych Dni Młodzieży w Krakowie zebraliśmy 545 zł. Bóg zapłać.

2.    Dziękuję wszystkim, którzy licznie włączyli się w akcję zbiórki elektrośmieci organizowaną przez organizację Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

3.    Przed kościołem można nabywać Kalendarz - Rychtal w malarstwie na rok 2015 w cenie 17 zł.

4.    Dziękuję za ofiarę 200 zł. przekazaną mi w tym tygodniu na nasze prace.

5.    W niedzielę za tydzień kończymy w Kościele Katolickim rok duszpasterski, którego hasłem były słowa : „Wierzę w Syna Bożego” i rozpoczynamy kolejny rok przygotowań do jubileuszu 1050 rocznicy Chrztu Polski pod hasłem: „  Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”.

6.    W czasie Adwentu codziennie od poniedziałku do piątku w naszym kościele o godzinie 18.00 będą sprawowane Msze Święte Roratnie. Do udziału w nich zapraszam dzieci z lampionami i wszystkich dorosłych. Którym czas pozwoli  byśmy jak najlepiej przygotowali się duchowo na nadchodzące Święta.

7.    Za tydzień przed kościołem będzie można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas w cenie 6 zł. oraz kartki świąteczne z Rychtala z wizerunkiem Matki Bożej przewijającej Dzieciątko Jezus, nieznanego autora z  początku 19 wieku, który znajduje się na ścianie, po lewej stronie przy ołtarzu Matki Bożej z Góry Karmel. Pomniejszoną kopię tego obrazu będą otrzymywać od dziś rodzice dzieci przyjmujących Sakrament Chrztu w naszym  kościele.

28 listopada 2014

św. Stefana Młodszego, zakonnika - wspomnienie dowolne