KATOLICKIE STOWARZYSZENIE MŁODZIEŻY

Do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Parafii Rychtal należy młodzież z najstarszych klas szkoły podstawowej w Rychtalu oraz młodzież uczęszczająca do szkół średnich. Opiekunką wspólnoty jest od wielu lat p. Alina Bakalarz - katechetka.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży nawiązuje do przedwojennych tradycji. Wtedy to ludzie świeccy organizowali się w wielu organizacjach. Oprócz Akcji Katolickiej, która zrzeszała ludzi dorosłych, młodzież gromadziła się w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży Męskiej oraz w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży Żeńskiej. W czasach komunistycznych, podobnie, jak to spotkało większość kościelnych organizacji, zakazane zostały działania tych młodzieżowych organizacji. Dopiero po zmianie ustroju w Polsce, Episkopat reaktywował KSM dnia 10.10.1990 roku. Stowarzyszenie posiada cywilną i kościelną osobowość prawną. Do KSM może należeć katolik w wieku do 30 roku życia, który pragnie pogłębić swoje życie religijne oraz chce znaleźć miejsce dla swojej aktywności na rzecz dobra ojczyzny i Kościoła. Aktywność ta ma swoje źródło, korzenie i pole działania w Parafii. Formy działania są uzależnione od aktywności i inicjatywy młodzieży. Obejmują przeróżne formy życia: modlitewne, dyskusyjne, kulturalne, sportowe, charytatywne, edukacyjne, wydawnicze, turystyczne, społeczne. Misja KSM wyrażona jest w zawołaniu: „Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i ojczyźnie”. Realizowana jest przez: przemianę siebie i otoczenia w oparciu o wartości chrześcijańskie oraz konsekwentną realizację katolicyzmu, propagowanie chrześcijańskich zasad etycznych i nauki społecznej Kościoła, poprzez autentyczne świadectwo własnego życia, wychowanie młodzieży do odpowiedzialności. Dziełu KSM patronują św. Stanisław Kostka i bł. Karolina Kózkówna.

MŁODZIEŻ Z KSM PROWADZI ROZWAŻANIA STACJI DROGI KRZYŻOWEJ I TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH PODCZAS PROCESJI ULICAMI RYCHTALA

Procesja Fatimska ulicami Rychtala 13.10.2019r.

Droga Krzyżowa ulicami Rychtala 19.04.2019r.

Droga Krzyżowa ulicami Rychtala w Wielki Piątek 30.03.2018r.

Procesja fatimska ulicami Rychtala 5.05.2017r.

MŁODZIEŻ Z KSM BIERZE CZYNNY UDZIAŁ W RÓŻNYCH INICJATYWACH PODEJMOWANYCH PRZEZ PARAFIĘ

Marta i Kasia od kilku lat pomagają w sprzedaży kalendarza "Kocham Rychtal" wydawanego przez naszą parafię.

MŁODZIEŻ Z KSM PODCZAS SPOTKAŃ MŁODYCH NA GÓRZE KRZYŻA JUBILEUSZOWEGO W NIEDZIELE PALMOWE

foto Piotr Szczurek 2011r.

Spotkanie z Ks. Biskupem St. Napierałą .

2.

Podczas spotkania z Ojcem Świętym JPII w Kaliszu .

poniedziałek,
18 listopada 2019