Do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Parafii Rychtal należy młodzież z gimnazjum i  szkół średnich. Opiekunką wspólnoty jest od wielu lat p. Alina Bakalarz - katechetka.

Młodzież z KSM prowadzi rozważania drogi krzyżowej i tajemnic różańcowych podczas procesji ulicami Rychtala

Droga Krzyżowa ulicami Rychtala w Wielki Piątek 30.03.2018r.

Procesja fatimska ulicami Rychtala 5.05.2017r.

Młodzież z KSM bierze czynny udział w różnych inicjatywach podejmowanych przez parafię.

Marta i Kasia od kilku lat pomagają w sprzedaży kalendarza "Kocham Rychtal" wydawanego przez naszą parafię.

Młodzież z K.S.M. od lat uczestniczy w spotkaniach młodych na Górze Krzyża Jubileuszowego w Niedzielę Palmową .

foto Piotr Szczurek 2011r.

Spotkanie z Ks. Biskupem St. Napierałą .

Podczas spotkania z Ojcem Świętym JPII w Kaliszu .

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży nawiązuje do przedwojennych tradycji. Wtedy to ludzie świeccy organizowali się w wielu organizacjach. Oprócz Akcji Katolickiej, która zrzeszała ludzi dorosłych, młodzież gromadziła się w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży Męskiej oraz w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży Żeńskiej. W czasach komunistycznych, podobnie, jak to spotkało większość kościelnych organizacji, zakazane zostały działania tych młodzieżowych organizacji. Dopiero po zmianie ustroju w Polsce, Episkopat reaktywował KSM dnia 10.10.1990 roku. Stowarzyszenie posiada cywilną i kościelną osobowość prawną. Do KSM może należeć katolik w wieku do 30 roku życia, który pragnie pogłębić swoje życie religijne oraz chce znaleźć miejsce dla swojej aktywności na rzecz dobra ojczyzny i Kościoła. Aktywność ta ma swoje źródło, korzenie i pole działania w Parafii. Formy działania są uzależnione od aktywności i inicjatywy młodzieży. Obejmują przeróżne formy życia: modlitewne, dyskusyjne, kulturalne, sportowe, charytatywne, edukacyjne, wydawnicze, turystyczne, społeczne. Misja KSM wyrażona jest w zawołaniu: „Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i ojczyźnie”. Realizowana jest przez: przemianę siebie i otoczenia w oparciu o wartości chrześcijańskie oraz konsekwentną realizację katolicyzmu, propagowanie chrześcijańskich zasad etycznych i nauki społecznej Kościoła, poprzez autentyczne świadectwo własnego życia, wychowanie młodzieży do odpowiedzialności. Dziełu KSM patronują św. Stanisław Kostka i bł. Karolina Kózkówna. KSM w naszej parafii  kierowane jest przez p. katechetkę Alinę Bakalarz. Należy do niego młodzież Gimnazjum, włączając się aktywnie  w życie  parafii, zwłaszcza w przygotowywanie uroczystych  Mszy Św., prowadzenie różańca, Drogi Krzyżowej ulicami Rychtala i inne nabożeństwa liturgiczne. Młodzież bierze udział w organizowaniu Dni Papieskich, włącza się w działalność charytatywną i kulturalną. Wielu członków włącza się w działalność innych grup parafialnych.

wtorek,
24 kwietnia 2018

Wtorek, IV Tydzień Wielkanocny
Rok B, II