Menu

Do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Parafii Rychtal należy młodzież z gimnazjum i  szkół średnich. Opiekunką wspólnoty jest od wielu lat p. Alina Bakalarz - katechetka.

Młodzież z KSM prowadzi rozważania drogi krzyżowej i tajemnic różańcowych podczas procesji ulicami Rychtala

Droga Krzyżowa ulicami Rychtala w Wielki Piątek 30.03.2018r.

Procesja fatimska ulicami Rychtala 5.05.2017r.

Młodzież z KSM bierze czynny udział w różnych inicjatywach podejmowanych przez parafię. 

Marta i Kasia od kilku lat pomagają w sprzedaży kalendarza "Kocham Rychtal" wydawanego przez naszą parafię.

Młodzież z K.S.M. od lat uczestniczy w spotkaniach młodych na Górze Krzyża Jubileuszowego w Niedzielę Palmową .

foto Piotr Szczurek 2011r.

Spotkanie z Ks. Biskupem St. Napierałą .

Podczas spotkania z Ojcem Świętym JPII w Kaliszu .

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży nawiązuje do przedwojennych tradycji. Wtedy to ludzie świeccy organizowali się w wielu organizacjach. Oprócz Akcji Katolickiej, która zrzeszała ludzi dorosłych, młodzież gromadziła się w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży Męskiej oraz w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży Żeńskiej. W czasach komunistycznych, podobnie, jak to spotkało większość kościelnych organizacji, zakazane zostały działania tych młodzieżowych organizacji. Dopiero po zmianie ustroju w Polsce, Episkopat reaktywował KSM dnia 10.10.1990 roku. Stowarzyszenie posiada cywilną i kościelną osobowość prawną. Do KSM może należeć katolik w wieku do 30 roku życia, który pragnie pogłębić swoje życie religijne oraz chce znaleźć miejsce dla swojej aktywności na rzecz dobra ojczyzny i Kościoła. Aktywność ta ma swoje źródło, korzenie i pole działania w Parafii. Formy działania są uzależnione od aktywności i inicjatywy młodzieży. Obejmują przeróżne formy życia: modlitewne, dyskusyjne, kulturalne, sportowe, charytatywne, edukacyjne, wydawnicze, turystyczne, społeczne. Misja KSM wyrażona jest w zawołaniu: „Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i ojczyźnie”. Realizowana jest przez: przemianę siebie i otoczenia w oparciu o wartości chrześcijańskie oraz konsekwentną realizację katolicyzmu, propagowanie chrześcijańskich zasad etycznych i nauki społecznej Kościoła, poprzez autentyczne świadectwo własnego życia, wychowanie młodzieży do odpowiedzialności. Dziełu KSM patronują św. Stanisław Kostka i bł. Karolina Kózkówna. KSM w naszej parafii  kierowane jest przez p. katechetkę Alinę Bakalarz. Należy do niego młodzież Gimnazjum, włączając się aktywnie  w życie  parafii, zwłaszcza w przygotowywanie uroczystych  Mszy Św., prowadzenie różańca, Drogi Krzyżowej ulicami Rychtala i inne nabożeństwa liturgiczne. Młodzież bierze udział w organizowaniu Dni Papieskich, włącza się w działalność charytatywną i kulturalną. Wielu członków włącza się w działalność innych grup parafialnych.

Dzisiaj jest

wtorek,
24 kwietnia 2018

(114. dzień roku)

Święta

Wtorek, IV Tydzień Wielkanocny
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jerzego, męczennika albo wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen, prezbitera i męczennika

Polecamy strony

Licznik

Liczba wyświetleń:
3259186

Wyszukiwanie