DZIEŃ PATRONA RYCHTALSKIEGO GIMNAZJUM 2019

W dniu 17 maja 2019r. uczniowie klas trzecich gimnazjalnych przy Szkole Podstawowej w Rychtalu wraz ze swoimi nauczycielami przeżywali Dzień Patrona. Po uroczystym apelu w szkole i "Rajdzie rowerowym ścieżkami Karola Wojtyły", odbyło się spotkanie na Zgorzelcu, podczas którego uczestnicy wysłuchali przygotowanej przez uczniów krótkiej prelekcji. Nauczyciele otrzymali od gimnazjalistów pamiątkowe medale i dyplomy. Spotkanie zakończyło się wspólną agapą.

Uczestnicy rajdu rowerowego przed salą wiejską w Darnowcu.

REKOLEKCJE SZKOLNE 2019

W dniach od 1 do 3 kwietnia 2019r. odbywały się w kościele w Rychtalu rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży szkolnej, prowadzone przez naszego rodaka ks. Ireneusza Powagę proboszcza w Doruchowie. Dla uczniów klas III Gimnazjum im. Karola Wojtyły była to też okazja do uczczenia rocznicy śmierci swojego Patrona Karola Wojtyły - Św. Jana Pawła II. Wraz z młodzieżą klas III kończy się bogata historia szkoły, która na zawsze wpisze się w dzieje naszej Małej Ojczyzny.

DZIEŃ PATRONA W GIMNAZJUM IM. KAROLA WOJTYŁY W RYCHTALU 18.05.2018R.

II ROCZNICA KANONIZACJI ŚW. JANA PAWŁA II

Hodowcy gołębi pocztowych uczcili 2 rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II po Mszy Świętej w niedzielę 1 maja 2016r.

MSZA ŚW. Z UDZIAŁEM SPOŁECZNOŚCI GIMNAZJUM Z OKAZJI 11 ROCZNICY ŚMIERCI ŚW. JANA PAWŁA II W DNIU 6.04.2016R.

Foto Milena Lubojańska.

NAWIEDZENIE PARAFII PRZEZ RELIKWIE ŚW. JANA PAWŁA II W 2015R.

W dniach 23 - 26 stycznia 2015 roku gościliśmy w murach Kościoła pod wezwaniem Męczeństwa Jana Chrzciciela w Rychtalu relikwie św. Jana Pawła II. Relikwie zostały odebrane ze Szkoły Podstawowej w Trzebieniu przez delegację Gimnazjum w Rychtalu w skład której weszli: ks. Mariusz Białobłocki, pani Alina Bakalarz oraz uczniowie Weronika Bielecka i Łukasz Barczok. Po przewiezieniu, otoczone czcią i szacunkiem zostały wystawione w naszym Kościele. Mieszkańcy Parafii i uczniowie szkoły przynieśli swoje prośby i intencje, które zostały złożone w liturgii eucharystycznej. Dnia 26 stycznia 2015 roku podczas uroczystości jakie miały miejsce w Kościele Parafialnym w Rychtalu relikwie zostały przekazane delegacji z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Laskach. W wypowiedzianych słowach pożegnania pani Alina Bakalarz i uczennica Sandra Zielonka podkreśliły, iż jesteśmy dumni i cieszymy się, że Karol Wojtyła został naszym Patronem, gdyż jest nam łatwiej podejmować decyzje wzorując się na Jego wartościach: miłości, szacunku dla każdego człowieka, umiejętności przebaczania, umiłowania Ojczyzny, Jej historii i piękna przyrody, pasji do nauki, kultury i sportu, poczucia humoru. Wspomniały też o słowach wypowiedzianych przez Patrona naszej szkoły do młodzieży, które to stały się naszym mottem życiowym „Jesteście moją nadzieją. Bądźcie wymagający wobec świata, ale przede wszystkim wymagajcie od siebie samych. Budujcie cywilizację miłości”.

Popiersie św. Jana Pawła II przy kościele w Rychtalu.

DZIEŃ PATRONA W GIMNAZJUM IM. KAROLA WOJTYŁY W RYCHTALU 25.05.2012R.

DZIEŃ PATRONA W GIMNAZJUM IM. KAROLA WOJTYŁY W RYCHTALU 15.05.2011R.

18 MAJA 2009R. GIMNAZJUM W RYCHTALU PRZYJĘŁO ZA PATRONA KAROLA WOJTYŁĘ

Uroczystość nadania patrona szkole w Rychtalu .

Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Rychtalu.

MSZA ŚWIĘTA W DNIU POGRZEBU OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

Foto Piotr Szczurek .

Tablica pamiątkowa poświęcona podczas Mszy Świętej w dniu pogrzebu św. Jana Pawła II.

Witraż w prezbiterium kościoła.

Piątek, Wielki Tydzień
Wielki Piątek Męki Pańskiej