KONTO PARAFIALNE

Spółdzielczy Bank Ludowy w Kępnie o/ Rychtal 27841300000500144320000002

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy swoimi ofiarami wspierają dzieło renowacji zabytkowego kościoła w Rychtalu. Dzięki zaangażowaniu parafian oraz darczyńców spoza parafii udało nam się wykonać bardzo wiele projektów mających przywrócić piękno rychtalskiej świątyni. Wśród nich należy wymienić wymianę dachu, renowację elewacji, odwilgocenie murów, zakup trzech zegarów wieżowych oraz kurantów, wykonanie WC w budynku przy kościele, budowę kaplicy Św. Ojca Pio, postumentu z popiersiem św. JP II, oświetlenie terenu przykościelnego oraz wyposażenie świątyni w nowoczesne nagłośnienie, ekran ledowy i liczne nowe sprzęty służące liturgii. W roku 2011 wysiłkiem parafian udało się wymienić zniszczony chodnik betonowy wokół świątyni na wykonany z kostki granitowej. W latach 2013 - 2015 trwały prace związane z wymianą bardzo zniszczonego starego  parkanu okalającego teren kościoła od strony południowej, wschodniej i zachodniej oraz wszystkich bram i furtek. Od strony północnej, czyli od ulicy Ogrodowej ogrodzenie stanowił do tej pory płot z siatki. Postanowiliśmy również z tej strony wybudować parkan z cegły, by otoczenie świątyni było jednolite i podkreślało jej historyczny charakter. Pod koniec 2015r. zostało założone ogrzewanie nadmuchowe kościoła. Koszt urządzeń i instalacji był wysoki, jednak efekty jego działania są odczuwalne, ponieważ temperatura zimą w kościele wynosiła wcześnie ok. 3-4 stopni powyżej zera. Dziś możemy uzyskać dowolną temperaturę, zwykle, by nie zmarznąć wystarcza już 10-12 stopni. W 2016r. rozpoczęliśmy prace remontowe dachu wieży kościelnej. Udało się wymienić blachę od strony północnej i zachodniej. Ze względu na wysoki koszt, prace będą kontynuowane w kolejnych latach. W 2017r. został wymieniony 114 - letni dach plebanii. Zostało pomalowane wnętrze świątyni, kaplicy przedpogrzebowej i toalety parafialnej. Zakupiliśmy cztery nowe konfesjonały oraz chodniki dywanowe do koscioła. W 2019r. został przeprowadzony gruntowny remont części wnętrza budynku gospodarczego, wymienione dwie drewniane bramy i drzwi do pomieszczeń w których są przechowywane m. in. podesty do ołtarzy procesyjnych na Boże Ciało oraz szopka betlejemska. Został pomalowany parkan od strony ul. Kościelnej i dolna częśc elewacji kościoła, które wymagały odświeżenia.  Ze wszystkich składanych ofiar i wykonanych prac Rada Ekonomiczna parafii dokonuje rozliczenia, które odczytywane jest kilka razy w roku na zakończenie niedzielnej Mszy Świętej. Za wsparcie finansowe naszych inwestycji wyrażam serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom.

Ks. kan. Mariusz Białobłocki - proboszcz.

Nowy parkan od strony ulicy Ogrodowej.

PLAN ZAGOSPODAROWANIA ZIELENI WOKÓŁ KOŚCIOŁA

Koncepcja zagospodarowania obejścia naszego kościoła przygotowana przez uczniów III klasy Technikum Architektury Krajobrazu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie w składzie: Agata Banaszak, Dominika Duczmal, Wioletta Głąb, Kasia Jeziorna, Oktawia Mikołajczyk, Natalia Niechciał, Judyta Nowak, Natalia Olek, Patryk Parusiński, Kinga Pichlak, Weronika Siemieniec, Katarzyna Wężyk, Klaudia Zagórska, Miłosz Zawada, Aleksandra Zimoch pod kierunkiem architekta krajobrazu Anny Chrząstowskiej.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Kępnie z klasy trzeciej o profilu Architektura Krajobrazu wraz z Panią inż Anną Chrząstowską podczas wizyty w Rychtalu w grudniu 2014r.

PAMIĄTKOWY DOKUMENT POTWIERDZAJĄCY PRACĘ PARAFIAN PRZY RENOWACJI KOŚCIOŁA W ROKU 1945

PROJEKT REWITALIZACJI PLEBANII WEDŁUG RYSUNKÓW Z ROKU 1905

(Autor: Maciej Oscenda)

Elewacja plebanii w Rychtalu w roku 1960.

NIEZREALIZOWANY PROJEKT KUTEGO OGRODZENIA PRZED PLEBANIĄ W RYCHTALU

poniedziałek,