OKOLICZNOŚCIOWY BLOCZEK I KARTA POCZTOWA UPAMIĘTNIAJĄCE PRZYWRÓCENIE RYCHTALOWI PRAW MIEJSKICH

Realizacja: p. Wincewicz

"PIĘKNA NASZA ZIEMIA RYCHTALSKA"

Publikacja wydana staraniem Gminnej Biblioteki Publicznej w Rychtalu.

Publikacja jest pokłosiem konkursu poetyckiego: "PIĘKNA NASZA ZIEMIA RYCHTALSKA" i zawiera wszystkie wiersze zgłoszone do konkursu oraz informacje na temat patrona roku 2021, lokalnego poety Stanisława Kempy.

ZNACZKI OKOLICZNOŚCIOWE POCZTY POLSKIEJ

1. z rysunkiem herbu miasta Rychtal (Reichthal) obowiązującym do 1920 r.; 2. z fotografią odznaki pułkowej 12. Pułku Strzelców Wielkopolskich - 70. Pułku Piechoty; 3. z rysunkiem herbu Gminy Rychtal według wzoru obowiązującego od 2019 roku. Znaczki zostały wydane w arkusiku z okolicznościowymi napisami na marginesach, a także herbami niektórych wiosek ziemi rychtalskiej.

Rok wydania 2018.

W dniu 17 listopada 2018r. w Rychtalu odbyła się promocja książki Pana Kazimierza Cieplika pt. Rychtalscy organmistrzowie, wydanej ze środków funduszu Wrota Wielkopolski z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Ziemi Kępińskiej. Po spotkaniu z autorem publikacji w lokalu Górka odbył się koncert organowy w wykonaniu mistrza muzyki sakralnej Pana Arkadiusza Popławskiego i Msza Swięta w intencji rychtalskich organmistrzów sprawowana przez pochodzącego z Rychtala ks. proboszcza Ireneusza Powagę w tutejszym kościele z udziałem parafian i wielu znamienitych gości. Moderatorem spotkania był prezes kępińskiego Towarzystwa Pan Marian Lorenz.

Rok wydania 2016.

Rok wydania 2015.

RYCHTAL - ALBUM DEDYKOWANY O. KONRADOWI STOLARKOWI

6.03.2015 r.

W dniu wczorajszym, w miejscowości Rychtal (k. Kępna), zaprezentowano album miejski zadedykowany o. Konradowi Stolarkowi, harcerzowi, kapelanowi słynnego dywizjonu lotnictwa myśliwskiego 307, duszpasterzowi emigracji, pochodzącego z tej miejscowości. Uroczystość prezentacji albumu odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz gminy i powiatu, a także zaproszeni goście, w tym śpiewająca i grająca miejscowa młodzież ze scholii parafialnej. Redaktorem albumu jest ks. Mariusz Białobłocki, miejscowy proboszcz, a wsparcia w jego powstaniu udzielali: wójt gminy Czesław Balcerzak oraz mieszkańcy miejscowości, zaangażowani w odszukiwanie i promowanie miejscowej historii.

Rok wydania 2006.

Rok wydania 2004.

"Harcerstwo Rychtalskie 1935 - 2002" - aut. Andrzej Nolbert, Maciej Łakomy i harcerze z 36 DH im. B. Chrobrego z Rychtala, (napisano w 2002 roku)

"Reichthaler Ländchen (Kraik Rychtalski)" - aut. Ursula Lange, wydano w Hannover 1995 roku (publikacja w języku niemieckim)

"Rychtal - z kart historii i dzień dzisiejszy" - aut. Dobrosława Małecka (napisana w 1986 roku z okazji 600 lecia Rychtala)

"Chronik der evangelischen Gemeinde Reichthal, Diӧcese Namslau" - aut. pastor Otto Graetz (założona w latach 1894/95)

KALENDARZE Z RYCHTALA

Kalendarz Kocham Rychtal na rok 2024.

Kalendarz Kocham Rychtal na rok 2023.

Kalendarz Kocham Rychtal na rok 2022.

Kalendarz Kocham Rychtal na rok 2021.

Kalendarz Kocham Rychtal na rok 2020.

Kalendarz Kocham Rychtal na rok 2019.

Kalendarz Kocham Rychtal na rok 2017.

Kalendarz Kocham Rychtal na rok 2016.

Kalendarz Kocham Rychtal na rok 2015.

Kalendarz Kocham Rychtal na rok 2014.

Kalendarz Kocham Rychtal na rok 2013.

Kalendarz Kocham Rychtal na rok 2012.

Kalendarz Kocham Rychtal na rok 2011.

Kalendarz Kocham Rychtal na rok 2010.

PLAN RYCHTALA