Wydawnictwa książkowe

( Opracował Maciej Oscenda )

Rok wydania 2015.

piątek, 6 marca 2015 r.

Rychtal - album dedykowany o. Konradowi Stolarkowi

W dniu wczorajszym, w miejscowości Rychtal (k. Kępna), zaprezentowano album miejski zadedykowany o. Konradowi Stolarkowi, harcerzowi, kapelanowi słynnego dywizjonu lotnictwa myśliwskiego 307, duszpasterzowi emigracji, pochodzącego z tej miejscowości.

Uroczystość prezentacji albumu odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz gminy i powiatu, a także zaproszeni goście, w tym śpiewająca i grająca miejscowa młodzież ze scholii parafialnej. Redaktorem albumu jest ks. Mariusz Białobłocki, miejscowy proboszcz, a wsparcia w jego powstaniu udzielali: wójt gminy Czesław Balcerzak oraz mieszkańcy miejscowości, zaangażowani w odszukiwanie i promowanie miejscowej historii.

Rok wydania 2006.

Rok wydania 2004.

"Harcerstwo Rychtalskie 1935 - 2002" - aut. Andrzej Nolbert, Maciej Łakomy i harcerze z 36 DH im. B. Chrobrego z Rychtala, (napisano w 2002 roku)

"Reichthaler Ländchen (Kraik Rychtalski)" - aut. Ursula Lange, wydano w Hannover 1995 roku (publikacja w języku niemieckim)

"Rychtal - z kart historii i dzień dzisiejszy" - aut. Dobrosława Małecka (napisana w 1986 roku z okazji 600 lecia Rychtala)

"Chronik der evangelischen Gemeinde Reichthal, Diӧcese Namslau" - aut. pastor Otto Graetz (założona w latach 1894/95)

Kalendarze z Rychtala

Kalendarz Kocham Rychtal na rok 2017.

Kalendarz Kocham Rychtal na rok 2016.

Kalendarz Kocham Rychtal na rok 2015.

Kalendarz Kocham Rychtal na rok 2014.

Kalendarz Kocham Rychtal na rok 2013.

Kalendarz Kocham Rychtal na rok 2012.

Kalendarz Kocham Rychtal na rok 2011.

Kalendarz Kocham Rychtal na rok 2010.

Plan Rychtala

wtorek,
24 kwietnia 2018

Wtorek, IV Tydzień Wielkanocny