Źródło artykułu nieznane.1925r.

Kurier Poznański 1929 r.

Dziennik Bydgoski z 1930 r.

W ROKU 1932 PRASA PISAŁA:

"W celu uczczenia konstytucji majowej i 11 rocznicy powstania śląskiego odbyły się w Rychtalu zawody sportowe Związku Strzeleckiego. Punktualnie o godz. 13,30 przybyli zawodnicy przy dźwiękach orkiestry na Rynek. W biegu sztafetowym na odległość 7 km I nagr. otrzymał strażnik Bartkowiak (Z.S. Droszki), II nagr. Pawelczyk (Z.S. Rychtal), III nagr. st. strażnik Kaszubkiewicz (Z.S. Rychtal). W wyścigach rowerowych na trasie 20 km I nagr. Machut (Z.S. Rychtal), II nagr. Pietruszka (Z.S. Rychtal), III nagr. Dastych (Z.S. Rychtal). W biegu na przełaj 3 km. I nagr. Sobek, II nagr. Sesenko (Z.S. Rychtal). W marszu zespołowym wzięły udział 4 drużyny: I nagr. drużyna Sadogóra, II nagr. drużyna Rychtal. W rzucie granatem: I nagr. otrzymał Szymański, II nagr. Różewski, III nagr. strażnik Bartkowiak (Z.S. Droszki). W strzelaniu zespołowem drużyna Droszki zajęła I miejsce i zdobyła nagrodę przechodnią, ufundowaną przez B.B.W.R. Rychtal. W ogólnej klasyfikacji Sesenko zdobył największą ilość punktów i otrzymał nagrodę przechodnią ufundowaną przez Z.S. Droszki, temsamem otrzymał tytuł mistrza kompanji na rok 1932. W ogólnej klasyfkacji zesp. drużyna Droszki zajęła I miejsce i otrzymała nagrodę ufund. przez p. Kuberę z Dworzyszcza."

Kolejny wycinek prasowy podaje, że odbywające się w 1932 roku zawody są trzecimi z rzędu oraz, że: "Udział w zawodach mogą wziąć należący do rychtalskiej kompanji "Strzelca", poza konkurencją i z innych organizacyj tut. powiatu. Do rozegrania jest nagroda przechodnia (żołnierz biegnący z bronzu), którą w ubiegłym roku zdobył oddział "Strzelca" z Rychtala, pozatem szereg cennych nagród, ufundowanych przez osoby prywatne".