KATECHECI SZKOŁY I PRZEDSZKOLA W RYCHTALU

Ważną rolę w działalności duszpasterskiej na terenie naszej parafii odgrywają panie katechetki. Od 1990 roku, kiedy religia wróciła do szkół, wspierają proboszcza w posłudze katechetycznej na różnych poziomach edukacji dzieci i młodzieży. Oprócz zajęć w klasach, włączają się też aktywnie w życie szkolne organizując konkursy, przeglądy, wystawy, a także w życie parafii pomagając w bezpośrednich przygotowaniach do I Komunii Świętej i Bierzmowania. Dbają również o głębsze przeżycie przez uczniów liturgii Mszy Świętej niedzielnej, nabożeństw różańcowych, drogi krzyżowej, angażując dzieci i młodzież w czytanie Pisma Świętego, jak też prowadzenie modlitw.

Obecnie na terenie parafii pw. Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela w Rychtalu katechizują:

Pani mgr Alina Bakalarz w szkole podstawowej w Rychtalu.

Pani Wiesława Ptak w szkole podstawowej oraz w przedszkolu samorządowym w Rychtalu.

Ks. proboszcz mgr Mariusz Białobłocki w szkole podstawowej w Rychtalu.

sobota,
30 maja 2020