Katecheci parafii Rychtal

Ważną rolę w działalności duszpasterskiej na terenie naszej parafii odgrywają panie katechetki. Od 1990 roku, kiedy religia wróciła do szkół, wspierają proboszcza w posłudze katechetycznej na różnych poziomach edukacji dzieci i młodzieży. Oprócz zajęć w klasach, włączają się też aktywnie w życie szkolne organizując konkursy, przeglądy, wystawy, a także w życie parafii pomagając w bezpośrednich przygotowaniach do I Komunii Świętej i Bierzmowania. Dbają również o głębsze przeżycie przez uczniów liturgii Mszy Świętej niedzielnej, nabożeństw różańcowych, drogi krzyżowej, angażując dzieci i młodzież w czytanie Pisma Świętego, jak też prowadzenie modlitw.

Obecnie na terenie parafii pw. Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela w Rychtalu katechizują:

Pani mgr Alina Bakalarz w Gimnazjum im. Karola Wojtyły

Pani Wiesława Ptak w Szkole Podstawowej im. Bojowników o Wolność i Demokrację oraz w Przedszkolu Samorządowym.

Ks. proboszcz mgr Mariusz Białobłocki w Gimnazjum im. Karola Wojtyły i w Szkole Podstawowej im. Bojowników o Wolność i Demokrację.

wtorek,
24 kwietnia 2018

Wtorek, IV Tydzień Wielkanocny
Rok B, II