Katecheci parafii Rychtal

Ważną rolę w działalności duszpasterskiej na terenie naszej parafii odgrywają panie katechetki. Od 1990 roku, kiedy religia wróciła do szkół, wspierają proboszcza w posłudze katechetycznej na różnych poziomach edukacji dzieci i młodzieży. Oprócz zajęć w klasach, włączają się też aktywnie w życie szkolne organizując konkursy, przeglądy, wystawy, a także w życie parafii pomagając w bezpośrednich przygotowaniach do I Komunii Świętej i Bierzmowania. Dbają również o głębsze przeżycie przez uczniów liturgii Mszy Świętej niedzielnej, nabożeństw różańcowych, drogi krzyżowej, angażując dzieci i młodzież w czytanie Pisma Świętego, jak też prowadzenie modlitw.

Obecnie na terenie parafii pw. Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela w Rychtalu katechizują:

Pani mgr Alina Bakalarz w klasach gimnazjalnych Szkoły Podstawowej w Rychtalu.

Pani Wiesława Ptak w Szkole Podstawowej oraz w Przedszkolu Samorządowym w Rychtalu.

Ks. proboszcz mgr Mariusz Białobłocki w Szkole Podstawowej w Rychtalu.

14 grudnia 2018