Za kilka dni Chrystus jako żebrak stanie przy kościele w Rychtalu, by zapytać każdego i każdą z nas czy, gdy był głodny daliśmy mu jeść, gdy był spragniony, daliśmy mu pić, gdy był przybyszem, przyjęliśmy go, gdy był nagi, przyodzialiśmy go, gdy był chory, odwiedziliśmy go, gdy był w więzieniu, przyszliśmy do niego...

Autorem rzeźby jest artysta Grzegorz Michlak z Woskowic. Dziękuję Rodzinie, która pokryła koszt wykonania rzeźby.

PARAFIA RYCHTAL ORGANIZUJE WYCIECZKĘ SAMOLOTEM NA UKRAINĘ
LWÓW - ŻÓŁKIEW
termin: od 8 lipca do 11 lipca 2020 r.

cena: 1730 zł.
(Pobyt 950 zł. + Bilet lotniczy 720 zł. + transfer na lotnisko i z lotniska we Wrocławiu 60 zł.)

1. dzień: spotkanie na lotnisku we Wrocławiu z pilotem o godzinie 09:30, wylot do Lwowa, przylot o godzinie 13.40. Transfer do Lwowa, spotkanie z miejscowym przewodnikiem, wejście na Kopiec Unii Lubelskiej, z którego roztacza się najpiękniejszy widok na Lwów. Powrót do centrum, czas wolny w Rynku na wymianę pieniędzy w kantorach i posiłek czy kawę. Następnie przejazd do hotelu Lwów*** w centrum miasta, zakwaterowanie w pokojach dwu osobowych z łazienkami. Wyjście do restauracji na obiadokolację, nocleg.

2. dzień: po śniadaniu spacer po mieście z przewodnikiem, w trakcie którego zwiedzimy: Katedrę Łacińską – jeden z dwóch czynnych kościołów katolickich we Lwowie, Kaplicę Boimów – pomnik architektury i rzeźby manierystycznej (z zewnątrz), Katedrę Ormiańską – budowla nawiązująca swym stylem do architektury kolonii ormiańskich na Krymie; Czarną Kamienicę-zwaną „Małym Wawelem”, Rynek Starego miasta i Operę. Obiadokolacja w restauracji w mieście, nocleg.

3. dzień: po śniadaniu wyjazd z lokalnym przewodnikiem do Żółkwi – miasta założonego przez wielki ród Żółkiewskich, który dał nam króla Jana III Sobieskiego, spacer po mieście, podczas którego zobaczymy: Rynek, Kościół Farny św. Wawrzyńca i Stanisława z grobowcami rodziny Sobieskich. Powrót do Lwowa, dalsze zwiedzanie miasta: Cmentarz Łyczakowski – jeden z największych cmentarzy w Europie nazywany ”lwowskim Pere Lachaise”, cmentarz Orląt Lwowskich; objazd miasta autokarem – Park Stryjski (obecnie Kilińskiego), wzgórze Wuleckie, postój przy pomniku Pomordowanych Profesorów Lwowskich. Obiadokolacja w restauracji w mieście, nocleg.

4. dzień: po śniadaniu, czas wolny, wykwaterowanie , wyjazd na lotnisko o godzinie 12.00. Przylot do Wrocławia o godzinie 14:20.

CENA OBEJMUJE:• transfery autokarem 34 miejscowym• bilety wstępu wg programu: Cmentarz Łyczakowski, Katedra Ormiańska, Katedra Łacińska, Opera Lwowska• zakwaterowanie: 3 noclegi we Lwowie, hotel Lwów*** w centrum• wyżywienie: 3x śniadania, 3x obiadokolacje w restauracji we Lwowie• lokalnego przewodnika• opiekę pilota na całej trasie• ubezpieczenie KL i NNW• system słuchawkowy TOUR GUIDECena nie zawiera biletu lotniczego na trasie Wrocław -Lwów -Wrocław, cena: 720 złotych. Cena biletu zawiera wszystkie opłaty+bagaż do samolotu o wymiarach 40x30x20 + bagaż rejestrowany o wadze do 10 kg.Kalkulacja dla grupy 30 osóbDo wjazdu na teren Ukrainy, potrzebny jest paszport ważny minimum 6 miesięcy.

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH NA CMENTARZU W RYCHTALU

( NA DOLE STRONY W GALERII FOTO )

Autorem zdjęć jest Piotr Szczurek

poniedziałek,