NA TERENIE PARAFII FUNKCJONUJE KOŁO POLSKIEGO ZWIĄZKU EMERYTÓW, RENCISTÓW I INWALIDÓW

Przynależność do Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów jest sposobem na aktywizowanie się do różnorodnego działania. Ludzie kończący pracę zawodową czasem czują się niepotrzebni, zagubieni, mniej wartościowi, często popadają w depresję. Aby tak nie było należy budzić w sobie nowe zainteresowania: przyrodnicze, sportowe, czytelnicze, manualne, turystyczne, itp. i szukać możliwości ich realizacji. Nie zamykaj się w czterech ścianach, przyjdź do Związku Emerytów, dowiesz się jakie masz emeryckie prawa; wyjedź z nami na wycieczkę, możesz zostać wolontariuszem i pomagać dzieciom lub starszym samotnym osobom - „bo człowiek jest wielki przez to czym się dzieli”. Możesz brać udział w spotkaniach towarzyskich i przyjemnie spędzać czas.Dzień Seniora w Rychtalu gromadzi każdego roku ponad 60 osób. Najpierw członkowie Kola uczestniczą w różańcu i Mszy Świętej w ich intencji w kościele w Rychtalu, potem podziwiają występy dzieci z przedszkola. Wręczane są odznaczenia i wyróżnienia po czym następuje wspólny obiad i biesiada. Spotkanie w 2013r. zaszczycili swoją obecnością członkowie Zarządu Rejonowego PZERiI w Bralinie w składzie – przewodniczący pan Alojzy Leśniarek, księgowa pani Mirosława Szudy i pan Jan Kiereńczuk. Władze Gminy reprezentowali: pan Czesław Balcerzak – wójt Gminy, przewodniczący Rady Gminy – pan Adam Bakalarz, pani Elżbieta Łubieńska-Kopeć – sekretarz Gminy, pani Krystyna Skiba-Liebner – skarbnik Gminy, a także proboszcz – ksiądz Mariusz Białobłocki.Warto podkreślić silną więź Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Kościołem Katolickim  a Rychtalskiego Koła ze swoją parafią, poprzez udział członków w jej życiu religijnym. Seniorzy stanowią najliczniejszą grupę w Żywym Różańcu i biorą udział w organizowanych przez  Koło pielgrzymkach do miejsc świętych zwłaszcza Sanktuariów Maryjnych. Osoby, które chcą włączyć się w działalność Związku proszone są o kontakt z panią Władysławą Szydlik.

SPOTKANIE SPRAWOZDAWCZE W DNIU 26.04.2018 R. W SALI GMINNEGO OŚRODKA KULTURY

SPOTKANIE OPŁATKOWE 21.12.2017 R. W SALI GMINNEGO OŚRODKA KULTURY

DZIEŃ SENIORA 19.10.2017 R. W LOKALU "U BRUSA"

POLICJA W KOŚCIELE

W środę 18 października 2017r. odbyło się w kościele w Rychtalu  spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Kępnie. Policjanci zapoznali seniorów z przestępstwami dokonywanymi w ostatnim czasie na osobach starszych i podpowiadali w jaki sposób uchronić się przed oszustwami i kradzieżami.

EMERYTOWANI NAUCZYCIELE Z OSTROWA WLKP Z WIZYTĄ W RYCHTALU

W sobotę 23 września gościliśmy w Rychtalu emerytowanych nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego  im. ks. J. Kompałły i W. Lipskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Nauczyciele zwiedzili kościół i zapoznali się z bogatą historią Rychtala. W Sali Związku Emerytów odbyło się spotkanie przy kawie i cieście. Serdecznie dziękuję wszystkim paniom ze Związku za zorganizowanie i udział w spotkaniu. Mam nadzieję, że wizyta w Rychtalu pozostanie w miłej pamięci naszych gości. Ks. Mariusz

WYJAZD DO KINA " KORONA" NA FILM PT. MILCZENIE" MARTINA SCORSESE 20.02.2017 R.

SPOTKANIE OPŁATKOWE SENIORÓW ORAZ ZAPROSZONYCH GOŚCI W SALI GMINNEGO OŚRODKA KULTURY 29.12.2016 R.

DZIEŃ SENIORA 26.11.2016 R.

WYJAZD DO PIWNICZNEJ W DNIACH OD 8 DO 14 WRZEŚNIA 2016 R.

Spływ Dunajcem (Szczyt Trzy Korony),

Spływ Dunajcem.

Ołtarz przy którym św. Jan Paweł II odprawiał Mszę Św. (w Starym Sączu - 16 czerwca 1999r.),

Jaworzyna Krynicka - 1114m n.p.m.

ZAJĘCIA REKREACYJNE NA HALI SPORTOWEJ W RYCHTALU W 2016 R.

DZIEŃ SENIORA W LOKALU " U BRUSA" 20.10.2014 R.

ZAJĘCIA NA HALI SPORTOWEJ W RYCHTALU W MARCU 2014 R.

SPOTKANIE WIGILIJNE W GRUDNIU 2013 R.

DZIEŃ SENIORA 2013

poniedziałek,