Na terenie parafii funkcjonuje Koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Przynależność do Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów jest sposobem na aktywizowanie się do różnorodnego działania. Ludzie kończący pracę zawodową czasem czują się niepotrzebni, zagubieni, mniej wartościowi, często popadają w depresję. Aby tak nie było należy budzić w sobie nowe zainteresowania: przyrodnicze, sportowe, czytelnicze, manualne, turystyczne, itp. i szukać możliwości ich realizacji. Nie zamykaj się w czterech ścianach, przyjdź do Związku Emerytów, dowiesz się jakie masz emeryckie prawa; wyjedź z nami na wycieczkę, możesz zostać wolontariuszem i pomagać dzieciom lub starszym samotnym osobom - „bo człowiek jest wielki przez to czym się dzieli”. Możesz brać udział w spotkaniach towarzyskich i przyjemnie spędzać czas.Dzień Seniora w Rychtalu gromadzi każdego roku ponad 60 osób. Najpierw członkowie Kola uczestniczą w różańcu i Mszy Świętej w ich intencji w kościele w Rychtalu, potem podziwiają występy dzieci z przedszkola. Wręczane są odznaczenia i wyróżnienia po czym następuje wspólny obiad i biesiada. Spotkanie w 2013r. zaszczycili swoją obecnością członkowie Zarządu Rejonowego PZERiI w Bralinie w składzie – przewodniczący pan Alojzy Leśniarek, księgowa pani Mirosława Szudy i pan Jan Kiereńczuk. Władze Gminy reprezentowali: pan Czesław Balcerzak – wójt Gminy, przewodniczący Rady Gminy – pan Adam Bakalarz, pani Elżbieta Łubieńska-Kopeć – sekretarz Gminy, pani Krystyna Skiba-Liebner – skarbnik Gminy, a także proboszcz – ksiądz Mariusz Białobłocki.Warto podkreślić silną więź Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Kościołem Katolickim  a Rychtalskiego Koła ze swoją parafią, poprzez udział członków w jej życiu religijnym. Seniorzy stanowią najliczniejszą grupę w Żywym Różańcu i biorą udział w organizowanych przez  Koło pielgrzymkach do miejsc świętych zwłaszcza Sanktuariów Maryjnych. Osoby, które chcą włączyć się w działalność Związku proszone są o kontakt z panią Władysławą Szydlik.

Spotkanie opłatkowe 21.12.2017r.

Dzień Seniora 19.10.2017r.

Policja w kościele

W środę 18 października 2017r. odbyło się w kościele w Rychtalu  spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Kępnie. Policjanci zapoznali seniorów z przestępstwami dokonywanymi w ostatnim czasie na osobach starszych i podpowiadali w jaki sposób uchronić się przed oszustwami i kradzieżami.

Nauczyciele z Ostrowa Wlkp. z wizytą w Rychtalu

W sobotę 23 września gościliśmy w Rychtalu emerytowanych nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego  im. ks. J. Kompałły i W. Lipskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Nauczyciele zwiedzili kościół i zapoznali się z bogatą historią Rychtala. W Sali Związku Emerytów odbyło się spotkanie przy kawie i cieście. Serdecznie dziękuję wszystkim paniom ze Związku za zorganizowanie i udział w spotkaniu. Mam nadzieję, że wizyta w Rychtalu pozostanie w miłej pamięci naszych gości. Ks. Mariusz

Wyjazd do kina Korona na film Martina Scorsese pt. Milczenie

( 20.02.2017r.)

Spotkanie opłatkowe seniorów parafii oraz zaproszonych gości w Gminnym Ośrodku Kultury

(29 grudnia 2016r.)

Dzień Seniora 26.11.2016r.

Wyjazd do Piwnicznej od 8 do 14 września 2016r.

Spływ Dunajcem (Szczyt Trzy Korony),

Spływ Dunajcem.

Ołtarz przy którym św. Jan Paweł II odprawiał Mszę Św. (w Starym Sączu - 16 czerwca 1999r.),

Jaworzyna Krynicka - 1114m n.p.m.

Zajęcia rekreacyjne na hali sportowej w Rychtalu ( 2016r.)

Dzień Seniora - Spotkanie po Mszy Świętej w lokalu P. Brus.

(20 października 2014r.)

Zajęcia na hali sportowej w Rychtalu w marcu 2014r.

Spotkanie wigilijne w grudniu 2013r.

Dzień Seniora 2013r.

wtorek,
24 kwietnia 2018

Wtorek, IV Tydzień Wielkanocny